- محتویات اصلی صفحه
سازمان نظام مهندسي ساختمان استان آذربايجان غربي

سازمان نظام مهندسي ساختمان استان آذربايجان غربي

جستجو کن

  
سازمان نظام مهندسي ساختمان استان آذربايجان غربي > با مطبوعات > جامعه مهندسی به‌جای مهندس محور، سازمان محور است  

با مطبوعات: جامعه مهندسی به‌جای مهندس محور، سازمان محور است


عنوان

جامعه مهندسی به‌جای مهندس محور، سازمان محور است 

متن

در مراسم تودیع و معارفه اعضای شورای مرکزی دوره ششم و هفتم مطرح شد:
آخوندی: جامعه مهندسی به‌جای مهندس محور، سازمان محور است/ مظاهریان: شورای مرکزی هفتم با اتحاد از شرف مهندسان دفاع کنند/ ترکان: تصویب نظام‌نامه‌های متعدد؛ ماندگارترین اقدام شورای مرکزی ششم
صما - مراسم تودیع و معارفه اعضای شورای مرکزی دوره ششم و هفتم ، ظهر امروز (13آذر ماه 1395) با حضور وزیر راه و شهرسازی ، اعضای دوره ششم و منتخبان دوره هفتم در محل وزارت راه و شهر سازی برگزار شد.
به گزارش "صما "در جلسه تودیع دوره ششم شورای مرکزی و معرفی دوره هفتم علاوه بر عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، حامد مظاهریان معاون راه و شهرسازی، مدیران وزارت خانه راه و شهرسازی، اکبر ترکان رئیس سازمان نظام‌مهندسی کشور ، اعضای شورای مرکزی دوره ششم و منتخبان دوره هفتم سازمان نظام‌مهندسی کشور حضور داشتند.
همچنین در جلسه تودیع و معارفه قرار است شورای مرکزی هفتم، کاندیدای ریاست را به وزیر راه و شهرسازی معرفی کند.
اعضای شورای مرکزی هفتم با اتحاد از شرف مهندسان دفاع کنند
به گزارش«صما» در ابتدای این جلسه معاون وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر جایگاه مهم شورای مرکزی در کشور گفت: انتظار می‌رود شورای مرکزی هفتم با داشتن اعضا و ساختاری جوان بتواند عملکرد مطلوبی در جامعه داشته باشد.
حامد مظاهریان بابیان مطلب فوق افزود: منتخبان جوان شورای هفتم باید شجاع تر و مصمم تر از هر دوره ای مسیر درست را طی کنند و با درک دو دهه از تاریخ نظام مهندسی ، رضایت مهندسان و سپس رضایت مردم را از عملکرد سازمان بدست آورند.
مظاهریان با تأکید بر همبستگی اعضای شورای مرکزی هفتم گفت: از اعضای شورای مرکزی هفتم می‌خواهم که با اتحاد از شرف مهندسی دفاع نمایند.
معاون وزیر راه و شهر سازی افزود : نقد در جای خود سازنده و اثر گذار است و نیروی ماندن می‌دهد و مسیر مثبت را در پیش روی ما هموار می‌سازد لذا با این انگاره باید با توجه به نقدها به جبران کاستی ها بپردازیم و برای دفاع از شرافت مهندسان در جامعه کوشا باشیم.
ساخت دوسوم از ساختمان‌ها با نظارت سازمان نظام‌مهندسی
در ادامه رئیس نظام‌مهندسی کشور پس از اعلام رضایت کامل از فعالیت اعضای شورای مرکزی دوره ششم به ارائه عملکرد این شورا پرداخت و گفت: تصویب نظام‌نامه های متعدد در شورای مرکزی و هیات عمومی یکی از مهم ترین و ماندگارترین اقداماتی بود که صورت پذیرفت و امیدوارم کارهای نیمه تمام این دوره نیز با درایت اعضای دوره هفتم به نتیجه برسد .
اکبر ترکان در ادامه گفت: شورای مرکزی ششم با ساخت بیش از دوسوم ساختمان‌ها با نظارت سازمان نظام‌مهندسی توانست کارنامه خوبی برای خود کسب کند .
وی گفت: امیدواریم دوره هفتم این راه را با نیروهای جوان‌تر باانرژی تر و باتجربه‌تر ادامه دهد.
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با اشاره به سه پیش نویس ارائه شده با موضوعات الزامات شهر سازی ، ترافیک و نقشه برداری به وزارت راه و شهر سازی تاکید کرد : با بررسی و نهایی شدن آنها گام بزرگی در اجرای قانون برداشته خواهد شد، خصوصا اینکه مقررات ملی در مبحث شهر داری در ماده 35 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان مورد تاکید قرار گرفته و با نهایی شدن ان شرح فعالیت این مهندسان نیز مشخص و عملیاتی خواهد شد.
جامعه مهندسی به‌جای مهندس محور، سازمان محور است
در ادامه این جلسه وزیر راه و شهرسازی گفت: در ابتدای سخنرانی وظیفه خود می‌دانم از دکتر ترکان و دیگر اعضای شورای ششم تشکر و قدردانی می‌کنم و امیدوارم شورای هفتم با در نظر گرفتن شرایط ویژه‌ای که داریم فعالیت های مطلوب تری انجام دهد.
عباس آخوندی با اشاره به اهمیت دو نکته مسئولیت مهندسان و توسعه شهری افزود: در حاضر جامعه مهندسی و نظام‌مهندسی کشور باید پاسخ گوی سؤالاتی اعم از مهندس کیست؟ و بررسی صلاحیت و مسئولیت در برابر بهره‌برداران باشد.
وی گفت: در برهه کنونی حل این مسائل دغدغه‌های مهم جامعه مهندسی است.
آخوندی بابیان اینکه در حال حاضر جامعه مهندسی به‌جای مهندس محور، سازمان محور است اظهار داشت: برای حل این معضل باید بررسی‌هایی جدی به قانون داشته باشیم.
وزیر راه و شهرسازی گفت: مهندس وقتی تأیید صلاحیت شد باید اختیارات تام و کامل داشته باشد تا بتواند به نحو مطلوب وظایف خود را انجام دهد و مسئولیت آن را بپذیرد.
وی تأکید کرد: یک مهندس ازنظر قانون باید اختیار و مسئولیت کامل داشته باشد.
آخوندی تصریح کرد: تمام تلاش بنده در این دوره ابلاغ و اجرای اخلاق حرفه‌ای بوده است.
منبع خبری: صما

تاریخ انقضاء

2016/12/20 

عكس

 
پیوست ها
زمان ایجاد 2016/12/04 09:55 ق.ظ  توسط مهسا-رزاقی 
زمان آخرین تغییر 2016/12/04 09:55 ق.ظ  توسط مهسا-رزاقی